Skip to main content

+38977816447

Добредојдовте на Cvikeri.com - првиот и најдобар онлајн оптичар во регионот!

INVU B4318

Oчила за рецепт

На залиха

6.200 RSD

Изработен од висококвалитетни материјали, овој оквир има модерен дизајн со чисти линии и атрактивна сина боја. Со својот пријатен и удобен дизајн, овој оквир обезбедува удобно носење во текот на подолг временски период. Лаганиот материјал гарантира дека очилата не притискаат и не предизвикуваат нелагодност на лицето.

INVU е швајцарски бренд познат по својата посветеност на квалитетот и стилот. Моделот B4318B нуди комбинација на извршноста на изработката и модерниот дизајн, истакнувајќи ја својата елеганција и современост. Со овој оквир можете бити сигурни дека ќе добиете висококвалитетни очила кои истовремено ќе ви нудат стил и удобност.

Ширина на стакло
55mm
Mостот
17mm
Должина на рамката
140mm
Ширина на рамката
142mm
Висина на стакло
39mm
Сподели со пријатели
Димензии
Како да најдете очила со соодветна големина? Ако веќе носите очила, можете да ги споредите димензиите со вашите очила. Најдете ги ознаките на внатрешната страна на рачката за да ги видите димензиите. Првите два броја ја претставуваат ширината на стаклото и мостот во милиметри. Споредете ги овие два броја за да ја изберете вистинската големина, отстапувањето од 1-2 мм нема да направи забележителна разлика.
55
17
140
Боја
Големина на рамката
Облик на рамка
Рамка материјал
Тип на рамка
Declaration
Zemlja porekla
CN
Ovlašćeni predstavnik i uvoznik
INVU doo Novi Sad
Broj rešenja ALIMS
515-02-01182-16-001
Sastav
Plastika
Нови очила - во само четири чекори!
Icon  Glasses
1

ИЗБЕРЕТЕ РАМКА

Ние ви нудиме голем избор на диоптриски рамки. Во понудата имаме метални, пластични, поликарбонатни, титаниумски, силиконски рамки...

Icon  Document 0
2

ДИОПТРИСКИ НАОД

Испратете ни слика од вашиот диоптриски наод, или внесете ги вредностите од наодот при нарачувањето, а можете и да ни се јавите за совет!

Icon  Picker 0
3

ИЗБЕРЕТЕ СТАКЛА

Вградуваме монофокални, прогресивни и бифокални стакла - анти-рефлексни, фотосензитивни, Trivex ... Соработуваме со сите производители и нудиме најповолни цени.

Icon  Delivery
4

ИСПОРАКА НА ОЧИЛАТА

Очекувајте го курирот во следните неколку дена, и уживајте во носењето на новите очила!